Među osam najboljih
Fantastičan nastup u Dohi: Amel Tuka u finalu Svjetskog prvenstva
29.09.2019. u 21:18

Amel Tuka plasirao se večeras u finale Svjetskog atletskog prvenstva, koje se održava u Dohi. Najbolji bh. atletičar je zauzeo prvo mjesto u polufinalnoj utrci, nakon što je kroz cilj prošao s vremenom 1:45.63.

Tuka je na ovaj način ostvario cilj koji je postavio prije odlaska u Dohu, a to je plasman među osam najboljih atletičara svijeta.

Sada predstoji odmor i priprema za finalnu trku koja je na rasporedu u utorak, 1. oktobra, u 21.10 sati.

Tuka sigurno ne bi imao ništa protiv da ponovi rezultat iz 2015. godine, kada je na SP u Pekingu osvojio treće mjesto i za Bosnu i Hercegovionu osvojio historijsku bronzu.

Bosnu i Hercegovinu u Dohi predstavljaju još bacači kugle Kemal Mešić i Mesud Pezer.

Oni će u kvalifikacijama bacanja kugle nastupiti 2. oktobra.