Fanstastični Bilbija hat-trickom riješio derbi sa Veležom
Fudbaleri Zrinjskog slavili su protiv Veleža u 36. mostarskom derbiju koji je večeras odigran na stadionu Pod Bijelim brijegom.
31.10.2020. u 18:50

Plemići su slavili sa 3:1, a meč je obilježio sjajni Nemanja Bilbija, koji je postigao hat-trick.

Zrinjski je poveo u 16. minuti. Bilbija je prvi gol na meču postigao iz penala. Kazneni udarac izborio je Filipović poslije duela sa Zeljkovićem.

Velež je mogao izjednačiti u 32. minuti, ali udarac Anđušića glavom sjajno brani Brkić.

Bilo je to sve u prvih 45 minuta, a Zrinjski u nastavku preko Bilbije stiže do još dva gola.

Prvo je ofanzivac Zrinjskog pogodio u 51. minuti za 2:0 poslije centaršuta Ivančića, a hat-trick je Bilbija kompletirao u 59. minuti kada iz drugog pokušaja matira Bobića.

Velež je do kraja uspio ublažiti poraz preko Mulića koji je pogodio iz penala.

Zrinjski i Velež sada imaju po 19 bodova, a ekipa Mladena Žižovića ima meč manje.

U drugoj meču koji je odigran u istom terminu Široki Brijeg je pobijedio Olimpik 1:0.

U prvom današnjem susretu Tuzla City je ostvario gostujuću pobjedu protiv Krupe sa 1:0.