Grupa A
EURO 2020: Vels na pragu plasmana u osminu finala, Turska pred ispadanjem
Reprezentacija Velsa upisala je prvu pobjedu, a selekcija Turske drugi poraz u drugom kolu grupe A Evropskog fudbalskog prvenstva.
16.06.2021. u 19:54

Velšani su u jubilarnoj 300. utakmici u historiji EURO-a odigranoj u Bakuu nadigrali Tursku sa 2:0.

Vodeći gol za Vels postigao je Aaron Ramsey poslije fenomenalne akcije u 42. minuti.

Vels je bio bolji rival u prvom dijelu.

Turska je najbolju šansu na utakmici imala u 55. minuti preko Yilmaza čiji udarac iz peterca je otišao pored gola.

VEZANI TEKST - Bale se obrukao: Izborio penal pa poslao loptu nebu pod oblake

Velšani su 61. minuti imali veliku priliku da ovjere trijumf i mirnije uđu u završnicu. Gareth Bale je izborio penal, a onda i preuzeo odgovornost, ali poslao loptu visoko iznad gola.

Kazna je mogla stići u 87. minuti kada je Demiral poslije kornera šutirao glavom, a velški golman odbranio udarac lijepom paradom.

Na kraju meča , odnosno u sudijskoj nadoknadi viđeno je koškanje na terenu, koje je završilo sa tri žuta kartona (dva za Vels, jedan za Tursku).

U petoj minuti nadoknade Roberts na asistenciju Balea postavlja konačnih 2:0.

Turska je uoči posljednjeg kola bez šansi da zauzme jednu od prve dvije pozicije u grupi A i može se nadati da nekim čudom bude među najboljim trećeplasiranim selekcijama.

Turski tim je bez bodova,a Vels ima četiri boda. Večeras igraju Italija i Švicarska.

Turska u posljednjem kolu igra protiv Švicarske, a Vels protiv Italije.

U osminu finala plasirat će se po šest prvoplasiranih i drugoplasiranih timova iz svake grupe, kao i četiri najbolja trećeplasirana tima.