SP u Kataru
Engleska uvjerljiva protiv Senegala, slijedi klasik protiv Francuske
Još jedna reprezentacija opravalada je epitet favorita i plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Kataru.
04.12.2022. u 21:52

Engleska je, praktično s pola gasa, u osmini finala savladala Senegal sa 3:0 i zakazala veliki dvoboj, klasik, protiv Francuske.

No, pitanje je da li bi prvak Afrike poklekao da su reprezentativci Senegala iskoristili dvije velike prilike kod 0:0. Prvo je Sarr u 22. minuti iz dobre pozicije šutirao preko gola, da bi devet minuta kasnije pokušao i Dia, ali je njegov udarac sjajno odbranio Pickford.

A onda su prograli Englezi i kaznili promašaje rivala. Bellingham je bio asistent, a Henderson u 38. minuti pogađa za 1:0. Kada su svi očekivali kraj prvog poluvremena uslijedila je kontra iz koje je Harry Kane udvostručio prednost.

Dileme oko pobjednika, ako ih je i bilo u nastavku, riješio je Saka golom u 58. minuti na asistenciju Fodena.

Osim Engleske i Francuske, plasman u četvrtfinale Mundijala u Kataru osigurali su Nizozemska i Argentina, a sutra igraju Hrvatska - Japan (16 sati) i Brazil - Južna Koreja (20). Učesnike svih četvrtfinalista saznat ćemo u utorak kada će se sastati Maroko - Španija (16) i Portugal - Švicarska (20).