Konferencijska liga
Elfsborg "nastradao" kod Feyenoorda, Roma može i bez Džeke, sudio Peljto
Jose Mourinho je pobjedom debitovao na klupi Rome. U play-offu Konferencijske lige Vučica je slavila gostujuću pobjedu protiv Trabzonspora - 2:1.
19.08.2021. u 22:23

Bila je ovo prva utakmica rimskog kluba otkako je Edin Džeko napustio klub, a gola za 1:2 postigao je Uzbekistanac Shomurodov koji je ovog ljeta stigao na Olimpico i trebao bi biti jedna od zamjena za Dijamanta.

Tottenham je poražen na gostovanju u Portugalu, gdje je Ferreira slavila sa 1:0. Strijelac je bio Lucas Silva u 45. minuti.

Bh. golman Vladan Kovačević stigao je do još jednog clean sheeta u dresu svog Rakowa, koji je u prvom meču slavio protiv Genta.

Elfsborg, koji je u prošlom kolu pobjedom na Grbavici eliminisao Velež, večeras je doživio katastrofu na gostovanju u Roterdamu kod Feyenoorda. Nizozemci su slavili sa 5:0.

Nezaustavljiv je bio Sinisterra koji je upisao hat-trick, a u listu strijelaca upisali su se Linssen i Jahanbakhsh.

Rijeka je nesretno ostala bez pobjede na gostovanju kod grčkog PAOK-a. Hrvatski klub do 94. minuta imao je prednost, a onda je Niko Galešić postigao auto-gol za 1:1.

Irfan Peljto naš najbolji sudija dijelio je pravdu u Izraelu na meču Hapoel Beer Sheva - Anorthosis (0:0).