EL: Arsenal jednom nogom u četvrtfinalu, povreda Kolašinca, iznenađenje u Dortmundu

Objavljeno: 08.03.18 u 20:54

Odigrana su četiri meča osmine finala Evropske lige.

U duelu Milana i Arsenala na San Siru, okršaju koji je privukao i najviše pažnje u ovoj fazi takmičenju, slavili su Topnici sa 2:0 i jednom nogom zakoračili u četvrtfinale.

Za Topnike su pogađali Mkhitaryan u 15. minuti i Ramsey u nadoknadi prvog poluvremena.

Sead Kolašinac je bio starter u timu Arsenala. U 60. minuti je zaradio žuti karton zbog namjernog igranja rukom, a nekoliko trenutka kasnije je zatražio izmjenu i zbog povrede napustio igru.

Arsenal je prekinuo crnu seriju od četiri vezana poraza u svim takmičenjima.

Atletico Madrid je pred svojim navijačima pobijedio Lokomotiv iz Moskve sa 2:0. Niguez, Costa i Koke su pogađali protiv ruskog tima.

Iznenađenje je viđeno u Dortmundu, gdje je Salzburg savladao Borussiju sa rezultatom 2:1. Berisha je golovima u 49. i 56. minuti utišao tribine Westfalena, a u 62. minuti Schurrle postiže gol nade za Milionere.

Gostujući trijumf upisao je i Lyon koji je u Moskvi golom Marcela s minimalnih 1:0 pobijedio CSKA.

Od 21.05 sati igraju se još četiri meča (Lazio - Dynamo Kijev, Marseille - Athletic Bilbao, Leipzig - Zenit, Sporting - Plzen).

Revanš-dueli na programu su narednog četvrtka.