Uz razbijenu glavu
Edin Džeko dobio najbolju ocjenu od "rezervista" Intera
Edin Džeko, kapiten fudbalske A reprezentacije Bosne i Hercegovine, tek što se oporavio od jedne povrede, suočio se sa novim problemom.
21.11.2021. u 22:22

Zbog povrede mišića zadnje lože propustio je odlučujuću utakmicu kvalifikacija za SP protiv Finske (BiH izgubila 1:3), a večeras se vratio na teren u derbiju 13. kola Serie A protiv Napolija. Nerazzurri su slavili sa 3:2, Dijamant je u igru ušao u 62. minuti, a meč je završio sa zavojem na glavi.

U 80. minuti, nakon sudara sa Ospinom, golmanom Napolija, razbijena mu je glava, ali je odigrao meč do kraja.

VEZANI TEKST - Džeki razbijena glava, Inter nanio prvi poraz Napoliju

Za nešto više od pola sata koliko je proveo na terenu, od portala SofaScore je dobio ocjenu 6.7 i najbolje je ocijenjeni igrač Intera koji je ušao s klupe.

Zanimljivo, ubjedljivo najlošiju ocjenu kod Intera dobio je golman Samir Handanović (6.2) iako je u finišu susreta odbranio zicer i tako sačuvao domaćinu puni plijen.

Najbolju ocjenu u večerašnjem derbiju dobio je Ivan Perišić (7.9), dok je najlošiji igrač derbija veznjak Napolija Fabian Ruiz (5.8).