Edin Cocalić mora na pauzu
Edin Cocalić je sinoć doživio povredu luksacije, iščašenja, desnog lakta.
27.08.2022. u 13:00

Sa Grbavice su saopćili kako se povratak nekadašnjeg reprezentativca Bosne i Hercegovine očekuje za 10 do 15 dana.

Cocalić je zamijenjen u 22. minuti, a umjesto njega je zaigrao Aleksandar Kosorić.

Iz Želje su brz oporavak poželjeli i mladom fudbaleru Sarajeva Muhamedu Buljubašiću, koji je pred kraj utakmice doživio napuknuće kosti u nozi.

Utakmica je završila neriješeno rezultatom 2:2, a golovi su postignuti u drugom poluvremenu.

Sarajevo je imalo dva pogotka prednosti i to s igračem manje. U nadoknadi prvog dijela isključen je Frane Čirjak, a već na startu drugog gosti iz penala dolaze do vodstva. Pogodio je Ivan Ikić. Kada je Muhammed Musa u 76. minuti pogodio za 0:2, činilo se da će gosti odnijeti puni plijen, ali tako nisu razmišljali u Željezničaru.

Plave su spasili rezervisti. Prvo je u 88. minuti Dženan Haračić pogodio glavom nakon centaršuta Samira Bekrića iz kornera, a onda je Bekrić u šestoj minuti nadoknade golom iz slobodnog udarca postavio konačan ishod meča.