Novi trijumf
Džumhur preokretom do finala u Beogradu
Damir Džumhur plasirao se u finale ATP Challengera u Beogradu.
16.04.2021. u 17:11

Sarajlija je u polufinalnom dvoboju poslije preokreta nadigrao Jozefa Kovalika, 128. igrača svijeta sa 2:1, po setovima 3:6, 6:3, 6:3.

Kovalik je prvi set dobio sa 6:3. Napravio je break u četvrtom gemu kada je poveo sa 3:1, a zatim servirao za 4:1. Bh. teniser potom je osvojio gem na svoj servis, a onda i napravio break za 4:3. Kada je imao šansu da izjednači, Džumhur je dopustio rivalu da mu ponovo oduzme servis za 5:3. Potom je Kovalik na svoj servis osvojio prvi set.

Džumhur je u drugom setu do breaka stigao u četvrtom gemu (3:1), što je bilo ključno da ostane u meču. Do kraja seta oba tenisera su bila sigurna na svoj servis, a Džumhur je slavio 6:3.

Odlučujući, treći set, počeo je odlično za Džumhura jer je odmah u prvom gemu oduzeo rivalu servis i potom bio siguran na svoj servis za 2:0. Međutim, Slovak se brzo revanširao i stigao do 2:2.

Naredni break Džumhur je napravio u sedmom gemu i poveo sa 4:3, zatim osvojio gem na svoj servis a potom novim breakom stigao do pobjede (6:3).

Meč je trajao dva sata i 20 minuta.

Džumhurov protivnik u finalu bit će Roberto Carballes Baena, 105. igrač s ATP-liste i prvi nositelj turnira u Beogradu.

Ukupni nagradni fond turnira je 132.000 eura.