Slavio s 2:0
Džumhur izborio plasman u drugo kolo kvalifikacija za Wimbledon
Najbolji bh. teniser Damir Džumhur plasirao se u drugo kolo kvalifikacija za Wimbledon nakon što je s 2:0 u setovima porazio Francuza Quentina Halysa.
22.06.2021. u 17:14

Džumhur je meč protiv 198. igrača svijeta riješio u svoju korist za nešto više od sat vremena, a rezultat po setovima glasio je 6:4, 6:4.

U prvom setu Džumhur je u trećem gemu oduzeo servis protivniku, što je bio presudan detalj za vodstvo od 1:0.

Sarajlija je u drugom setu napravio dva breaka, dok je njegov rival njemu oduzeo jedan servis. Ipak, na kraju je Džumhur i drugi set riješio u svoju korist.

Naredni protivnik Džumhura u kvaliikacijama za Wimbledon bit će 23-godišnji Slovak Alex Molcan (ATP 158.), koji je s 2:1 u serovima savladao Amerikanca Ernesta Escobeda.