ATP turnir Miami
Džumhur iskoristio priliku kao "lucky loser", preko Andersona plasirao se u 2. kolo
Najbolje rangirani bh. teniser na ATP listi Damir Džumhur plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Miamiju nakon što je sinoć savladao Kevina Andersona sa 2:0, po setovima 7:6 i 7:5.
26.03.2021. u 08:22

Džumhur je priliku na turniru dobio kao jedan od "lucky losera", a iskorisio ju je na pravi način i u prvom kolu eliminisao Južnoafrikanca.

Prvi set je bio dosta izjednačen, a na samom startu vidjeli smo dva breaka.

Odluka o pobjedniku prvog seta pala je u tie-breaku. Dobrom igrom Džumhur je iskoristio drugu set loptu i poslije sat vremena igre poveo s 1:0.

Zanimljiv tenis viđen je i u drugom setu. Anderson je konstantno napadao Damirov servis, ali je Džumhur uspio spasiti čak šest break lopti. U 12. gemu drugog seta Džumhur je napravio break za 7:5 i plasirao se u drugo kolo tunira, gdje će mu protivnik biti Stefanos Tsitsipas.