Rođeni savladali Leotar
Džoker Pantelić pogodio za petu pobjedu Veleža
Fudbaleri Veleža došli su do pete ovosezonske pobjede u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.
29.10.2022. u 14:51

U prvoj utakmici 16. kola Mostarci su na "domaćem" terenu u Gabeli savladali Leotar sa 1:0.

Gol odluke postigao je rezervista Đorđe Pantelić u 65. minuti, u prvoj akciji nakon ulaska u igru. Asitrirao mu je Nemanja Anđušić, također Osimov džoker s klupe.

Nakon očajnog prvog poluvremena, kada je Gabeli nije viđeno apsolutno ništa, Rođeni su u nastavku zaigrali znatno bolje i zasluženo pobijedili.

U finišu je Leotar ostao s igračem manje. U 86. minuti isključen je golman Risto Perišić nakon što je van šesnaesterca srušio Pantelića. Interesantno, Perišić je priliku za igru dobio početkom drugog poluvremena nakon povrede prvog golmana Dušana Puletića pa je do kraja među stative stao defanzivac Darko Đajić.

Rođeni imaju 22 boda i trenutno su peti na tabeli, a Leotar je ostao na 15 bodova i na 11. mjestu.

Velež će do zimske pauze odigrati još tri utakmice, a u svim će biti domačin. Prvo Zrinjskom, zatim Širokom Brijegu, a onda Slogi.

Leotar čekaju mečevi s Tuzla Cityjem, Borcem i Sarajevom.