Džeko strijelac, Ćivić isključen, Partizan prokockao ogromnu prednost
Edin Džeko igrao je do 72. minute, kada ga je zamijenio Henrikh Mkhitaryan
28.11.2019. u 20:55

Odigrani su mečevi petog kola Evropske lige u grupama C, G, H, I, J, K i L.

Ekipa Rome je stigla do važne pobjede u Istanbulu protiv Bašakšehira rezultatom 3:0. Treći pogodak za Vučicu djelo je Edina Džeke iz 45. minute. U strijelce su se upisali još Veretout iz penala u 30. i Justin Kluivert u 40. minuti.

Edin Džeko igrao je do 72. minute, kada ga je zamijenio Henrikh Mkhitaryan. Dijamant je oko ruke nosio kapitensku traku, baš kao i Edin Višća koji je u domaćem timu igrao cijeli meč.

U drugom meču grupe J Borussia M'Gladbach je slavila na gostovanju kod Wolfsbergera sa 1:0. Roma i M'Gladbach u posljednje kolo ulaze sa prve dvije pozicije. Obje ekipe imaju po osam bodova, Bašakšehir ima sedam a Wolfsberger četiri boda.

Partizan je u grupi J na gostovanju kod Alkmaara prokockao dva gola prednosti (2:2) i izgubio nadu da može proljeće dočekati u Evropi.

Golove za Partizan dali su Asano u 16. i Soumah u 27. minuti. Holandski tim je smanjio na 2:1 i to sa igračem manje u 88. minuti preko Drujifa, a isti igrač je u drugoj minuti nadoknade pogodio za 2:2.

Lider ove grupe je Manchester United sa 10 bodova, Almaar ima devet, Partizan pet, a Astana tri boda.

Eldar Ćivić je zaradio crveni karton u remiju Ferencvaroša protiv Espanyola 2:2 u dramatičnoj završnici u sklopu grupe H. Bh. reprezentativac je isključen u četvrtoj minuti nadoknade nakon što je dobio drugu javnu opomenu.