Dva gola Dijamanta
Džeko i Inter poslali Barcelonu u Evropsku ligu
Nakon Juventusa, još jedan velikan zaustavljen je u grupnoj fazi Lige prvaka.
26.10.2022. u 20:35

Radi se o Barceloni koja je poslije pobjede Intera nad Plzenom ostala bez šansi da do kraja takmičenja u grupi C zauzme jednu od dvije pozicije koje vode u osminu finala.

Inter je u Milanu slavio rezultatom 4:0, uz dva pogotka Edina Džeke i ima nedostižnih plus šest u odnosu na Barcelonu, koja ima i meč manje, ali i lošiji međusobni skor s Interom.

Barcelona će, čak i da slavi protiv Bayerna večeras na Nou Campu, evropsko proljeće dočekati u Evropskoj ligi.

Inter je po pobjedu protiv Plzena krenuo od prve minute, ali bez srljanja i rizika. Strpljivom igrom domaći tim načeo je češkog predstavnika u 35. minuti preko Mkhitaryana.

VEZANI TEKST - Džeko prestigao Rivalda i Suareza

U 42. minuti na 2:0 je povisio Džeko. Bio mu je ovo 11. pogodak u karijeri u duelima s Plzenom, a drugi ovosezonski.

Džeko je drugi put na meču, a ukupno 12. put u karijeri, mrežu svoje redovne mušterije pogodio u 66. minuti poslije asistencije Martineza.

Dijamant je stigao do 28. pogotka u Ligi prvaka, čime se na listi strijelaca smjestio ispred Suareza i Rivalda.

Bh. napadač zamijenjen je u 71. minuti. U 87. minuti konačan ishod postavio je rezervista Lukaku, četiri minute nakon ulaska u igru. Belgijski napadač zbog povrede je propustio značajan broj utakmice ove sezone.