Serie A
Džeko dvostruki strijelac u pobjedi Intera protiv Atalante
Bh. reprezentativac Edin Džeko bio je dvostruki strijelac u pobjedi Intera na gostovanju u Bergamu.
13.11.2022. u 14:18

Inter je u meču 15. kola Serie A savladao Atalantu rezultatom 3:2.

Domaći su u vodstvo došli u 25. minuti kada je siguran sa bijele tačke bio Lookman.

Međutim, samo 11 minuta kasnije Inter je došao do izjednačenja 1:1.

Calhanoglu je centrirao, loptu glavom Lautaro prebacio do Džeke koji je majstorskim potezom donio poravnanje svom timu.

Dijamant je u drugom poluvremenu nastavio da igra sjajno, a u 56. minuti postigao je svoj drugi pogodak na današnjem meču.

Dimarco je asistirao, a bh. reprezentativac rutinski pogodio za preokret Intera.

Džeko je tako došao do svog petog i šestog gola ove sezone u Serie A, a upisao je i tri asistencije.

Inter do 3:1 dolazi autogolom Palomina autogolom u 62. minuti. Fudbaler Atalante pokušao je izbiti loptu glavom iz svog peterca nakon centaršuta, ali je nesretno pogodio uz desnu stativu svog gola.

Isti igrač u 77. minuti postavlja 3:2.

Inter je ovom pobjedom došao na četvrto mjesto tabele sa 30 bodova. Atalanta je šesta sa tri boda manje.