Italija
Džeko asistent u porazu Rome, Milan ponizio Torino uz dvije asistencije Krunića
Fudbaleri Rome upisali su 12. ovosezonski poraz nakon što su večeras u susretu 36. kola Serie A poraženi u gostima kod Intera s 3:1.
12.05.2021. u 22:46

Novi prvaci Italije poveli su u 11. minuti golom Brozovića, a Vecino je devet minuta kasnije udvostručio perdnost domaćeg tima.

Rimljani su preko Mkhitaryana smanjili na 2:1 u 31. minuti. Veznjak Vučice pogodio je nakon asistencije Edina Džeke, druge ovosezonske u prvenstvu Italije.

U 57. minuti Džeko nije imao sreće. Odličan udarac Zmaja lijevom nogom odsjeo je na stativi Interovog gola.

Konačnih 3:1 postavio je Lukaku u 90. minuti susreta.

Milan je u gostima demolirao Torino sa 7:0, a Rade Krunić je igrao od 63. minut, dok Amera Gojaka nije bio u sastavu domaće ekipe.

Nešto manje od pola sata na terenu Kruniću je bilo dovoljno da isporuči dvije asistencije. Zmaj je u 67. i 79. minuti asistirao Anti Rebiću i tako mu pomogao da dođe do hat-tricka.