UEFA
Duljević ostao bez pogotka protiv Lihtenštajna
Zmajevi su poveli golom Gojaka u 11. minuti, a onda se dugo mučili da postignu drugi pogodak
06.09.2019. u 12:30

Bosna i Hercegovina je sinoć u petom kolu grupe J kvalifikacija za EURO pobijedila Lihtenštajn u Zenici rezultatom 5:0.

Zmajevi su poveli golom Gojaka u 11. minuti, a onda se dugo mučili da postignu drugi pogodak i dokrajče protivnika. Tek kada je u 80. minuti i druga lopta završila u mreži Lihtenštajna, uslijedila je golijada.

Iako je prvobitno kao strijelac drugog gola na meču bio upisan Haris Duljević, UEFA je preinačila odluku i "uknjižila" to kao autogol fudbalera gostiju Malina. Brzonogi fudbaler Nimesa će tako sačekati na prvjenac u kvalifikacijama.

Bh. tim otputovao je jutros u Yerevan, gdje će u nedjelju odigrati duel šestog kola kvalifikacija protiv Armenije.