Bundesliga
Duel dvije Borussije pripao timu iz Dortmunda
19.10.2019. u 20:39

Duel dvije Borussije u susretu osmog kola Bundeslige pripao je ekipi iz Dortmunda s 1:0.

Pobjednik na ovom meču odlučen je u 58. minuti, a zanimljivo da su dvojica bivših igrača kluba iz Gladbacha najzaslužnija za pobjedu BVB-a.

Naime, dodavanje Thorgana Hazarda u pogodak je pretvorio Marco Reus. I dok je kapiten Reus još davno stigao na Westfallen, Hazard je Milionerima pristupio ovoga ljeta.

Tim iz Dortmunda je večeršnjom pobjedom prekinuo niz od četiri uzastopne pobjede Borussije M'gladbach, koja je uprkos porazu ostala na liderskoj poziciji Bundeslige.

Hoće li tamo ostati zavist će od sutrašnjeg duela između Hoffenheima i Schalkea.

Jedini pogodak s utakmice Borussia Dortmund - Borussia M'gladbach pogledajte OVDJE.