Prva liga FBiH
Druga pobjeda novajlija, slavili kao nominalni domaćin u Tešnju
S tri susreta koja su odigrana danas kompletirano je drugo kolo Prve lige FBiH.
16.08.2020. u 19:56

Novajlija u najjačem federalnom fudbalskom rangu, Vis Simm-Bau, danas je bio bolji od TOŠK-a sa 2:1.

Nominalne domaćine, koji su taj status imali na stadionu današnjeg protivnika, Kovač je doveo u prednost. TOŠK je izjednačio golom nekadašnjeg omladinca Željezničara Alena Nuhanovića, a drugu ovosezonsku pobjedu novajliji donio je Nermin Hadžić u 75. minuti.

Najviše golova viđeno je u meču u u Hadžićima, gdje je kakanjski Rudar bio bolji od Radnika. Gosti su slavili s 3:1. Kakanjci su do pobjede stigli zahvaljujući golovim Gačana, Derviševića i Kobilice. Jedini pogodak za domaće postigao je Ljuca.

U lokalnom hercegovačkom derbiju GOŠK je s 1:0 bio bolji od Čapljine,a pobjednika je odlučio gol Jusufbašića iz 30. minute.

Kovač je nominalne domaćine doveo u vodstvo već u 14. minuti, ali TOŠK u 65. preko Nuhanovića dolazi do poravnanja od 1:1.

Ipak, da tri boda ostanu u Kosovi pobrinuo se Nermin Hadžić, koji 15. minuta prije kraja pogađa s bijele tačke za 2:1.