Briga za Prosinečkog
Druga Bundesliga: Debakl Duljevićevog Dresdena
Poslije 13 gola Koln zauzima drugo mjesto sa 24 boda, tri manje od lidera HSV-a, dok je Dynamo deveti
10.11.2018. u 15:14

Dynamo iz Dresdena, klub bh. fudbalera Darija Đumića i Harisa Duljevića, pretrpio je debakla na današnjem gostovanju kod Kolna u 13. kolu Druge Bundeslige, prenosi Anadolu Agency (AA).

Jarčevi su slavili sa gotovo nevjerovatnih 8:1, a seriju golova domaćeg tima otvorio je Jhon Cordoba još u trećoj minuti susreta. Goleadu je zaključio Jonas Hector pogotkom za konačnih 8:1 u 84. minuti. Počasni gol za Dynamo djelo je Barisa Atika.

U sastavu gostiju iz Dresdena bh. reprezentativac Duljević nije odigrao niti minutu, što može zabrinuti i selektora Roberta Prosinečkog, dok je povremeni član državnog tima Đumić odigrao svih 90.

Poslije 13 odigranih gola u Drugoj Bundesligi Koln zauzima drugo mjesto sa 24 boda, tri manje od lidera HSV-a. Dynamo je deveti sa 18 bodova.