Dramatična potjera odigrala se danas u Mostaru kada je jedan osuđenik pobjegao sudskim policajcima iz zgrade Kantonalnog suda i skočio u Neretvu. Prilikom potjere povrijeđen je jedan sudski policajac.
Naime, nakon što je uspio pobjeći sudskim policajcima, bjegunac je protrčao kroz dvorište Arhiva Hercegovačko-neretvanskog kantona, došao do obale Neretve i skočio u rijeku.
Prema kazivanju očevidaca, on je uspio isplivati iz rijeke.
Kako nam je potvrdio portparol MUP-a Hercegovačko-neretvanskog kantona Ljudevit Marić, sudski policajac koji se dao u potjeru za bjeguncem zadobio je povrede neutvrđenog stepena i njega je Hitna pomoć prevezla na dalje zbrinjavanje.
Prema nezvaničnim informacijama, policajac se poskliznuo niz liticu, ali se, srećom, zaustavio na obali. Navodno je zadobio teže povrede.
Marić je kazao da je policija blokirala šire područje mjesta događaja i intenzivno traga za bjeguncem.