Australija ispala sa SP
Drama u finišu: Messi proslavio jubilej, Argentina zakazala duel sa Nizozemskom
Fudbalska A reprezentacija Argentine plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva nakon što je večeras pobijedila Australiju sa 2:1.
03.12.2022. u 21:56

Gaučosi su opravdali ulogu favorita, a Lionel Messi je u novom trijumfu proslavio veliki jubilej. Čudesni Argentinac odigrao je hiljaditu utakmicu u karijeru, a sve je začinio vodećim golom u 35. minuti. Ujedno, to je bio i jedini udarac u okvir gola Mathew Ryana.

U 57. minuti bilo je 2:0. Poigravala se odbrana Australije, Alvarez je oduzeo loptu golmanu Mathew Ryanu i lagano pospremio u mrežu.

No, daleko od toga da je to bio i kraj. Za zanimljivu završnicu pobrinuo se Goodwin, koji je golom u 77. minuti smanjio na 2:1.

U 81. minuti Aziz Behich je mogao zalediti Gaučosi, ali je iz dobre situacije njegov udarac izblokiran i lopta je završila u korneru.

Igrao se 89. minut kada je Lautaro Martinez promašio koji mu je servirao Messi.

To im se moglo obiti o glavu u 97. minuti, ali je Martinez odbranio zicer koji je imao Garang Kuol.

Ostalo je 2:1 - Australija ide kući, a Messi i društvo će u četvrtfinalu igrati protiv Nizozemske.