Danci na EP
Drama u Dublinu odredila Zmajevima potencijalnog rivala u baražu
18.11.2019. u 22:58

Republika Irska potencijalni je protivnik Zmajevima u play-offu Lige nacija i borbi za plasman na Evropsko prvenstvo.

Irci večeras u Dublinu nisu uspjeli savladati Dansku (1:1), a Danci su remijem uspjeli osigurati EURO 2020.

Reprezentativci Irske su pružili maksimimum, što pokazuju i aplauzi njihovih navijača nakon posljednjeg sudijskog zvižduka.

Danska je povela preko Braithwaitea u 73. minuti, a izjednačujući gol Ircima donio je Doherty pet minuta prije kraja.

Osim Republike Irske, potencijalni protivnici Zmajevima su Vels ili Slovačka i Sjeverna Irska.

Kako sada stvari stoje, BiH će u "polufinalu" na domaćem terenu dočekati Sjevernu Irsku na Bilinom polju, a domaćinstvo finalnog meča će biti određeno žrijebom.