Rasplet na EP
Drama u Beču: Španija ispred Hrvatske, Portugal poslao Sloveniju u polufinale
Furiji je bio dovoljan i bod za osvajanje prvog mjesta u grupi
22.01.2020. u 17:29

Rukometna reprezentacija Španije osvojila je prvo mjestu i grupi 1 i u polufinalu Evropskog prvenstva će izbjeći Norvešku, a bez polufinala je ostala Mađarska.

Ovo je epilog prvih utakmica posljednjeg kola grupne faze, kojima je počeo konačan rasplet na EURO-u.

Furija je u derbiju remizirala protiv Hrvatke (22:22), a bod im je bio dovoljan za osvajanje grupe (imaju bolju gol razliku). Nakon izjednačenog prvog poluvremena Španci su dodali gas u nastavu i brzo stigli do šest golova prednosti (18:12). Ipak, Hrvati se ne predaju i u 59. minuti stižu do preokreta (22:21). Ipak, Španci su stigli do izjednačenja, a potom se odbranili za veliki bod.

U drugom meču današnjeg programa nije bilo većeg uzbuđenja. Portugalci su od početka imali prednost koju nisu ispuštali do kraja (34:26). Mađari su ovim porazom ostali i bez teoretske šanse da se plasiraju u polufinale, u kojem će iz ove grupe igrati Norveška i Slovenija čiji međusobni skor će odlučiti ko će biti pobjednik grupe.