Od 0:2 do 3:2
Drama na Pecari: Veliki preokret Širokog protiv Mladosti
Rezervista Petar Franjić nakon velike gužve pogodio je u sudijskoj nadokandi za veliku i vrlo važnu pobjedu Širokog Brijega
25.09.2019. u 21:14

Do važne pobjede fudbaleri Širokog Brijega stigli nakon što su u susretu desetog kola PLBiH, poslije velikog preokrta, rezultatom 3:2 savladali Mladosti iz Doboja kof Kaknja.

Širkobriježani su katastrofalno otvorili utakmicu, jer su poslije 11 minuta igre gubili s 0:2. Nakon poigravanja među stoperima domaćeg tima Fanimo u 5. minuti presjeca loptu i dovodi Mladost u vodstvo vodstvo.

U 11. minuti uslijedio je novi šok. Zlomislić je nespretno pokušao ispucati loptu okružen dvojicom igrača Mladosti. Loptu mu je uzeo Mustafa Mušija i lagano je pospremio u mrežu.

Prednost gostiju je u 27. minuti smanjio Ante Hrkać, da bi u drugom poluvremenu domaćin napravio totalni preokret.

No, domaći tim do pobjede stigao je tek u sudijskoj nadokandi. Prvo je Bagarić šest minuta prije kraja matirao mladog Abdulahovića, da bi rezervista Petar Franjić nakon velike gužve pogađa u sudijskoj nadokandi za veliku i vrlo važnu pobjedu domaćih.