Prvenstvo BiH
Drama na Pecari: Treći meč finala Široki - Spars odlučen sa "zvukom sirene"
Četvrti meč finalne serije za prvaka naše zemlje igra se u nedjelju u Sarajevu
23.05.2019. u 21:47

Košarkaši Sparsa savladali su večeras Široki u trećem meču finala play-offa košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine.

Gosti su prepunoj dvorani Pecara slavili u neizvjesnom meču sa 84:80, a pobjednik je odlučen sa zvukom sirene!

Prva četvrtina pripala je Širokom koji je nakon deset minuta igre imao pola koša prednosti (13:12). U drugom periodu igre ekipe su se smjenjivale u vodstvu, ali su domaći u finišu imali više koncentracije i na odmor su otišli sa četiri poena prednosti (42:38).

Identičnu sliku gledali smo i u trćem periodu, koji je pripao gostima iz Sarajeva (21:19), što je garantovalo zanimljivu posljednju dionicu večerašnjeg meča.

Sredinom četvrtog periodu Široki se odvojio na plus šest (72:66), ali su se Sparsi brzo vratili "u život" i na tri minute do kraja istopili zaostatak (74:74). Sparsi su potom koševima Bajramovića preuzeli vodstvo (76:74). U posljednim sekundama više koncentracije imali su gosti koji su slavili trojkom Kenana Bajramovića.

Bajramović je susret završio sa 21 poenom, a pratio ga je Durmo sa 14. Kod Širokog najbolji je bio Drežnjak sa 19,  dok je dva manje ubacio Kraljević.

Sparsima je za šampionsku titulu potreban još jedan trijumf, a četvrti meč igra se u nedjelju na Grbavici.