Bundesliga
Domaćini bez trijumfa: Bayern zgazio još jednog rivala i postavio novi rekord
Fudbaleri Bayerna nastavili su pobjednički niz u Bundesligi.
06.06.2020. u 17:25

Bavarski gigant danas je bio superioran i na teškom gostovanju kod Bayer Leverkusena slavio sa 4:2.

Poveo je domaćin u 10. minuti golom Alarija, a Coman je u 27. minuti vratio stvari na početak. Bayern golovima Goretzke u 42. i Gnabryja u 45. minuti dolazi do velike prednosti.

U nastavku je Lewandowski u 66. minuti povisio vodstvo Bayerna na 4:1. Bavarci su u 30 odigranih kola postigli 90 golova, što je novi bundesligaški rekord.

Leverkusen je preko Wirtza u 89. miuti uspio ublažiti poraz.

Domaćini u četiri današnja susreta nisu upisali niti jednu pobjedu.

Ermin Bičakčić igrao je cijeli meč u remiju Hoffenheima na gostovanju kod Fortune Dusseldorf 2:2. Hoffehneim je od 9. minute igrao s igrače manje poslije isključenja Hubnera.

Frankfurt je rezultatom 3:0 na domaćem terenu poražen od Mainza, dok je Leipzig kod kuće remizirao sa Pderbornom 1:1.

Subotnji program zatvorit će Dortmund i Hertha (18.30 sati).

Utakmice u Njemačkoj igraju se bez prisustva publike.