Bravo
Đoković protiv Džumhura prekršio pravila i oduševio fair-play potezom
Prvi reket BiH predao je meč zbog povrede, ali je srbijanski teniser u tom trenutku imao veliku prednost
02.11.2018. u 13:46

Novak Đoković, najbolji teniser svijeta, jučer je u osmini finala Mastersa u Parizu savladao našeg Damira Džumhura.

Istina, prvi reket BiH predao je meč zbog povrede, ali je srbijanski teniser u tom trenutku imao veliku prednost...

No, ono što je obilježilo ovaj meč, jeste Đokovićev fair-play potez kojim je oduševio sve.

Šesti gem prvog seta trajao je 11 minuta i 33 sekunde. Đoković je poveo sa 5:1 i servirao za prvi set. Džumhur se tada požalio na bolove u donjem dijelu leđa, ali nije imao pravo na medicinski time-out, jer pravila nalažu da je morao sačekati kraj seta ili promjenu strana. Međutim, Đoković je odlučio na svoju ruku zatražiti medicinski time-out za protivničkog igrača, piše Index.hr.

Srbijanski teniser nakon toga osvojio je set, no, Džumhur nije izdržao do kraja i predao je meč u drugom setu pri rezultatu 2:1 za Đokovića.