City razbio United
Devet golova u derbiju Manchestera, hat-trick Haalanda, hat-trick Fodena
Manchester City razbio je Manchester United u gradskom derbiju odigranom na Etihad stadionu.
02.10.2022. u 16:57

Građani su protiv Crvenih vragova slavili rezultatom 6:3. Po tri pogotka za tim Pepa Guardiole postigli su Erling Haaland i Phil Foden.

Katastrofa Uniteda dala se naslutiti već poslije prvog poluvremena kada je City vodio sa 4:0.

Mrežu de Geae načeo je Foden u osmoj minuti, onda je Haaland pogodio dva puta u 34. i 37. minuti, da bi u 44. minuti Foden na asistenciju Haalanda ponovo zatresao mrežu Crvenih vragova za 4:0.

Antony je u 56. minuti smanjio zaostatak Uniteda na 4:1, A U 64. minuti Haaland kompletira hat-trick za 5:1. Foden je golom do 56. minuti također kompletirao hat-trick, a Haaland ubilježio drugu asistenciju.

Gosti su ublažili poraz golovima Martiala u 84. i 91. minuti.

Tabelu Premier lige predvodi Arsenal s 21 bodom na kontu, a City ima bod manje. Manchester United je šesti sa 12 osvojenih bodova.