Duel gradskih rivala
Derby della Mole pripao Juventusu, Miralemu Pjaniću poluvrijeme
Fudbaleri Juventusa upisali su novu važnu pobjedu na putu ka odbrani titule prvaka Italije.
Denis Zeba
04.07.2020. u 19:13

Stara dama je u gradskom derbiju s 4:1 savladala Torino, a ekipa našeg Miralema Pjanića, koji je zaigrao od prve minute, povela je poslije manje od 180 sekundi igre. Strijelac vodećeg gola za domaćine bio je Dybala poslije asistencije Cuadrada.

Upravo je Kolumbijac 29. minuti udvostručio prednost Juventusa.

Pet minuta prije kraja prvog dijela Pjanić je zaradio javnu opomenu, da bi u šestoj minuti sudijske nadoknade Torino smanjio na 2:1.

Belotti je bio siguran s bijele tačke, a novi rekorder prema broju nastupa u Serie A Gianluigi Buggon (648 utakmica) nije imao šanse.

Miralem Pjanić je igru napustio odmah na početku drugog dijela susreta, a u 61. minuti Ronaldo je majstorski realizovao slobodni udarac.

Konačnih 4:1, za uvjerljivu pobjedu Stare dame, ostavio je autogol Djidjija iz 87. minute.