Kriza na Olimpicu
Derby del Sole: Džeko asistent u trećem vezanom porazu Rome
U posljedjem susretu 30. kola Serie A Roma je s 2:1 poražena na gostovanju kod Napolija, što je treći vezani poraz ekipa Paula Fonsece.
05.07.2020. u 23:41

Rimski sastav sada za četvrtomplasiranom Atalantom zaostaje velikih, slobobno se može reći, nedostižnih 15 bodova.

Za razliku od utakmice prošlog kola u kojoj je Udinese sa Olimpica odnio puni plijen, kapiten Zmajeva i Rome u večerašnjem susretu zaigrao je od prve minute.

Prvu ozbiljniju priliku imali su domaćini u 13. minuti, ali je Pau Lopez izašao kao pobjednik iz situacije "jedan na jedan" protiv Fabiana Ruiza.

Dvije minute kasnije golman Rome je odbranio i udarac Arkadiusza Milika, a isti igrač je u 33. minuti pogodio prečku.

Kako je igrala Vučica najbolje govori podatak da u prvih 45 minuta nije imala ozbiljnije prilike.

Poslije deset minuta igre u drugom dijelu Napoli je poveo, a Jose Callejon je pogodio nakon ubacianja Marija Ruija.

Gosti iz Rima brzo su se vratili iz rezultatskog minusa. Za to im je bilo dovoljno pet minuta. Herikh Mkhitaryan je povukao loptu poslije dodavanja Džeke i sa vrha šesnasterca pogodio donji lijevi ugao gola Napolija.

Osam minuta prije kraja Lorenzo Insigne je silovitim udarcem vratio prednost domaćinu, a dvije minute kasnije Dries Mertens je mogao pogodio za 3:1. Ispriječio se Pau Lopez.

Posljednju šansu na utakmici imao je upravo Džeko, no glavom je šutirao direktno u golmana Napolija.