Bundesliga
Demirovićev Augsburg šokirao Bayern, Borussiji veliki derbi, teška povreda Reusa
Nakon tri uzastopna remija, fudbaleri Bayerna doživjeli su i neočekivan poraz u Bundesligi.
17.09.2022. u 17:27

Aktuelni prvak Njemačke pao je na gostovanju kod Augsburga (1:0).

Odlučujući pogodak na meču dao je Berisha u 59. minuti. Bh. fudbaler Ermedin Demirović bio je među starterima u timu Augsburga, a zamijenjen je u 67. minuti.

Sedmo kolo Bundeslige bilo je u znaku rurskog derbija između Borussije Dortmund i Schalkea. Slavila je Borussija rezultatom 1:0. Odlučujući pogodak postigao je Moukoko u 79. minuti.

Meč je obilježila i teža povreda Marca Reusa, koji je u 32. minuti u suzama na nosilima napustio teren.

Gostujuću pobjedu rezultatom 1:3 uknjižio je Frankfurt protiv Stuttgarta, dok su bodove podijelili Bayer Leverkusen i Werder (1:1).

Borussija Dortmund predvodi tabelu s 15 bodova, a na drugom mjestu je Union Berlin s bodom manje, ali i utakmicom manje. Trećeplasirani Freiburg od vodeće ekipe ima dva boda manje, uz meč manje, a Bayern na četvrtom mjestu ima 12 bodova.