Super liga
Demirović strijelac i asistent u visokoj pobjedi St. Gallena, Young Boysi odbranili titulu
Kolo prije kraja fudbaleri St. Gallena i teoretski su izgubili utrku za šampionsku titulu protiv Young Boysa.
31.07.2020. u 22:28

U pretposljednjem 35. kolu švicarske Super lige ekipa našeg Ermedina Demirovića s uvjerljivih 6:0 savlaala je posljednjeplasirani Xamax sa 6:0.

Zmaj je odigrao svih 90 minuta, uvodne tri bile su mu dovoljne za sedmu ovosezonsku asistenciju.

Pet minuta kasnije odlukom VAR-a mu je poništen pogodak, a Itten, kojem je Demirović asistirao za 1:0, do 31. minute uspio je kompletirati hat-trick.

U 33. minuti Itten je uzvratio Demiroviću asistenciju za 14. gol u sezoni, da bi u ranoj fazi drugog dijela Guillemenot s dva gola postavio konačnih 6:0.

Young Boys je s 1:0 slavio u gostima kod Siona, pa derbi u posljednjem kolu i neće imati neki veliki rezultatski značaj, jer je klub iz Berna odbranio šampionsku titulu.