Bitka za Torino
De Ligt vratio Juventus ispred Intera, da li je Torino oštećen?
Naš Miralem Pjanić odigrao je cijeli meč, iako je bilo upitno hoće li biti u konkurenciji
02.11.2019. u 23:34

Fudbaleri Juventusa slavili su u gradskom derbiju protiv Torina (1:0) u 11. kolu Serie A i tako ponovo zasjeli na lidersku poziciju koju im je preoteo Inter koji je nešto ranije savladao Bolognu.

Ekipa Maurizija Sarrija slavila je Matthijsa de Ligta u 70. minuti utakmice. Naš Miralem Pjanić odigrao je cijeli meč, iako je bilo upitno hoće li biti u konkurenciji za ovaj meč zbog povrede koju je zaradio prošlog vikenda.

Utakmicu je obilježila situacija s početka meča kada su domaći tražili jedanaesterac, koji nije dosuđen. Spornu situaciju vidjeli smo u 11. minuti kada je poslije ubačaja iz auta Andrea Belotti skrenuo loptu, a De Ligt je praktički primio desnom rukom u petercu.

Sudija Daniele Doveri konsultovao je VAR sobu putem slušalica, ali nije otišao pogledati snimak. Nakon pola minute razgovora sa kolegama u VAR sobi Doveri je dosudio korner za Torino i od penala nije bilo ništa.