Bolji od 245. igrača svijeta
Damir Džumhur u finalu kvalifikacija za Australian Open
Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur plasirao se u finale kvalifikacija za Australian Open nakon što je s 2:0 u setovima porazio Nijemca Juliana Lenza.
12.01.2021. u 11:47

Damir je prvi set riješio u svoju koristi poslije 28 minuta igre, a do prednosti je stigao nakon što je protivniku oduzeo servis u četvrtom i osmom gemu, te prvi set sa 6:2 riješio u svoju korist.

Na startu drugog seta 245. igrač svijeta revanširao se Džumhur i breakom poveo s 1:0, a zatim je i potvrdio osvojeni gem. Ipak, u nastavku mu je bh. teniser uzvratio, te je narednih šest gemova otišlo na stranu Džumhura, pa je Sarajlija poslije 33 minuta igre stigao do pobjede i plasman u finale.

Protivnik Džumhuru za plasman u glavni žrijeb turnira bit će bolji iz duela Coppejans - Safwat.