ATP turnir
Damir Džumhur u drugom kolu Winston-Salema
20.08.2019. u 21:20

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Winston-Salemu.

Džumhur je s 2:1 u setovima bio bolji od Francuza Antoinea Hoanga, koji trenutno zauzima 98. mjesto na ATP ranking-listi.

Prvi set poslije 55 minuta igre pripao je Francuzu poslije tie-breaka. Hoang je u trećem gemu napravio break i imao prednost sve do desete igre, kada je Džumhur oduzeo servis svom protivniku. Ipak, na na kraju je francuski teniser sa 7:5 tie-break riješio u svoju korist.

Gubitak prvog seta kao da je iznervirao Džumhura, pa je u drugom setu, za svega 27 minuta igre, slavio sa 6:0.

Džumhur je dominirao i u odlučujućem setu, u kojem je poslije 43 minute slavio za konačnih 2:1.

U drugom kolu Damir će protivnik biti 48. teniser svijeta, Italijan Lorenzo Sonego.