La Liga
Čudesan preokret Eibara, Sevilla ispustila dva gola prednosti
Eibar se ovom pobjedom protiv favorizovane Seville popeo za jedno mjesto i sada je 16. tim na tabeli La Lige sa pet bodova
26.09.2019. u 20:53

Fudbaleri Eibara savladali su Sevillu u susret 6. kola španske rezultatom 3:2, i to nakon velikog preokreta.

Andalužani su nakon prvih 45 minuta imali dva gola prednosti zahvaljujuči pogocima Ocamposa u 11. i Torresa u 33. minuti susreta, no drugom poluvremenu kao da je bio neki novi tim Eibara a ne onaj iz prvog dijela susreta.

Sve do 65. minute gosti su imali dva gola prednosti, a onda je Orellana sigurno realizovao najstrožiju kaznu i samnjio na 1:2.

Trinaest minuta prije kraja utakmicu je u egal vrato pogodak Pedra Leona, da bi se za totalni preokret domaćeg tima pobrinuo Cote golom u 82. minuti utakmice.

Eibar se ovom pobjedom protiv favorizovane Seville popeo za jedno mjesto i sada je 16. tim na tabeli La Lige sa pet bodova, dok su gosti iz Andaluzije ostali na semoj poziciji sa deset bodova.

Zbog zakonskih restrikcija i TV prava, portali ne smiju objavljivati videomaterijale, ali snimku možete pogledati OVDJE.