Euroliga
Crvena zvezda u Beogradu srušila Panathinaikos
Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su važnu pobjedu u 23. kolu Turkish Airlines Eurolige pred svojim navijačima u beogradskoj Štark Areni.
05.02.2020. u 21:30

Domaćini su nadigrali Panathinaikos iz Atine i slavili rezultatom 78:73 (9:21, 26:;11, 11:25, 32:16), i tako ostali u borbi za plasman u play-off, prenosi Anadolu Agency (AA).

Panathinaikos je od starta utakmice krenuo silovito i nakon prve četvrtine imao veliku prednost od 12 poena (21:9). Uslijedila je sjajna druga četvrtina "crveno-bijelih", koji su uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist i na poluvrijeme otići sa tri poena prednosti (35:32).

No, u nastavku se bude gosti i brzo ponovo preuzimaju kontrolu nad rezultatom. U pojedinim trenucima Panathinaikos je imao i po 12 poena prednosti, ali nije uspio slomiti otpor Zvezde. Domaći su odigrali fenomenalnu posljednju četvrtinu koju su dobili sa čak 16 razlike i na kraju zasluženo proslavili pobjedu rezultatom 78:73.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Levin Punter sa 24 poena, a kod gostiju Deshaun Thomas i Georgios Papagiannis sa po 12.

Zvezda nakon 23. kola zauzima 10. poziciju sa skorom 10 pobjeda i 13 poraza, dok je Panathinaikos šesti sa omjerom 13/10.