Kvalifikacije za LP
Crvena zvezda sigurna, "petarda" Celtica, Maribor bolji od AIK-a
Ekipa Celtica jednom nogom je već u narednom krugu kvalifikacija za elitno takmičenje
24.07.2019. u 22:47

Rival Sarajeva iz prvog pretkola Lige prvaka, ekipa Celtica, jednom nogom je već u narednom krugu kvalifikacija za elitno takmičenje, s bzirom na to da je škotski prvak večeras u Glasgowu pregazio estonsku Nome Kalju sa 5:0.

Škoti su u prvih 45 minuta tri puta pogađali mrežu gostiju. Za 1:0 pogodio je Ajer (36'), na 2:0 je povisio Christie iz penala (44'), a treći gol postigao je Griffiths (45+3').

Na 4:0 povisio je Christie drugim golom na meču u 65. minuti, a konačnih 5:0 postavio je McGregor u 77. minuti.

Prvak Škotske, ukoliko se u revanšu ne dogodi čudo, u trećem pretkolu igra protiv boljeg iz duela Cluj - M. Tel Aviv.

Crvena zvezda je u Beogradu sa 2:0 savladala Helsinki. Za 1:0 pogodio je Boakyje u 27. minuti, a drugi gol na susretu djelo je Pavkova iz 90. minute.

Maribor je pred svojim navijačima rezultatom 2:1 pobijedio AIK. Kenan Pirić je branio cijeli meč, dok je Jasmin Mešanović u igru ušao u 88. minuti.