Izraelci prošli dalje
Crvena zvezda neće u grupnu fazu LP: Željin krvnik ohladio dupke punu Marakanu
Crvena zvezda ostala je bez plasmana u grupnu fazu Lige prvaka.
23.08.2022. u 23:04

Duel Crvene zvezde i Maccabija iz Haife odigran pred dupke punom Marakanom završen je rezultatom 2:2.

Crvena zvezda bila je na dobrom putu da nadoknadi deficit iz prvog susreta.

Tim Dejana Stankovića imao je dva gola prednosti u revanšu. U 27. minuti za 1:0 pogodio je Pešić, a na 2:0 je u 43. minuti povisio Ivanić.

Golman Crvene zvezde Borjan u nadoknadi prvog dijela odbranio je gostima penal, ali je svega nekoliko sekundi poslije iz velike udaljenosti primio "pacerski gol".

Rezultat 2:1 na semaforu stajao je do 90. minute, što bi značilo i produžetke, ali je tada rezervista Pavkov zatresao vlastitu mrežu za 2:2 i plasman Izraelaca među elitu. Crvena zvezda će igrati u Evropskoj ligi.

Maccabi Haifa je 2020. godine bio koban i po sarajevski Željezničar u kvalifikacijama za Evropsku ligu. U eri pandemije koronavirusa, kada se igrao jedan meč, Željo je dva puta morao put Izraela zbog pozitivnih testova, a Maccabi je na svom terenu slavio 3:1, iako je bh. predstavnik vodio rezultatom 0:1 pogotkom Lendrića. Od tada do danas, sastav izraelskog tima nije se puno mijenjao.