Pripremni meč
Crnogorci savladali Zmajeve nakon isteka vremena, kako je u Cetinju dočekana himna BiH?
26.10.2019. u 19:57

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas u Cetinju od Crne Gore rezultatom 27:26.

Pripremna utakmica je odigrana pred velikim brojem navijača, a domaći tim slavio je nakon isteka 60. minuta golom Mirka Majića iz sedmerca.

Himna Bosne i Hercegovine u Cetinju je pozdravljena aplauzom, a izabranici Bilala Šumana bili su u prednosti većim dijelom meča, a nakon prvih 30 minuta bilo je plus šest za Zmajeve.

Crna Gora je prvi put izjednačila u 55. minuti (24:24), a minut kasnije i prvi put došla do vodstva.

U uzbudljivoj završnici crnogorski rukometaši uspjeli su u posjjednjim sekundama da izbore sedmerac, iz kojeg su došli do pobjede.

U selekciji BIH, osim golmana Benjamina Burića, istakao se i Ibrahim Haseljić sa šest pogodaka.

Crna Gora je savladala BiH i u petak rezultatom 26:21.