Premier liga
Cristiano Ronaldo se sa stilom vratio na Old Trafford
Fudbaleri Manchester Uniteda upisali su treću ovosezonsku pobjedu u Premier ligi nakon što su na svom terenu sa 4:1 savladali Newcastle United.
11.09.2021. u 17:54

VEZANI TEKST - Ronaldu poluvrijeme dovoljno za prvjenac u drugom mandatu na Old Traffordu

Cristiano Ronaldo se u velikom stilu vratio na Old Trafford. Nešto više od 45 minuta trebalo je Poertugalcu da zatrese mrežu gostiju. Desilo se to u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena. Golman Svraka je nešto lošije intervenisao poslije šuta Greenwooda, a Ronaldo je odbijenu loptu olako pospremio u mrežu.

Gosti su u 56. minuti izjednačili preko Manquilla, ali je samo šest minuta kasnije Ronaldo drugim golom danas vratio prednost Unitedu.

Na 3:1 povisio je Bruno Fernandez u 80. minuti susreta poslije asistencije Paula Pogbe, da bi konačnih 4:1 postavio Lingard u drugoj minuti sudijske nadoknade. U ulozi asistenta ponovo je bio Pogba.

Za kraju vrijedi reći da je Arsenal upisao prvu ovosezonsku pobjedu, a u minimalnoj pobjedi Topnika nad Norwichem nije učestvovao bh. reprezentativac Sead Kolašinac.

Pogotke Ronalda pogledajte na ovdje i na ovom linku.