Serie A

Cristiano Ronaldo ispisao historiju Juventusa, Pjanić na nivou

Objavljeno: 15.12.2018. u 22:29

Fudbaleri Juventusa u meču 16. kola italijanske Serie A slavili su s 1:0 u gradskom derbiju protiv Torina.

Aktuelni prvaci Italije do 15. ovosezonske prvenstvene pobjede stigli su zahvaljujući golu Cristiana Ronalda sa bijele tačke u 70. minuti.

Rezervni golman Torina Ichazo, koji je u 20. minuti zamijenio povrijeđenog Sirigua, bio je na lopti poslije udarca Portugalca, ali je nije uspio zaustaviti. Ronaldo se nakon realizovanog penala upustio u manji okršaj sa domaćim golmanom zbog čega je zaradio žuti karton.

Ipak, javna opomena neće pokvariti slavlje Ronaldu koji je večeras postigao 5000. gol Juventusa u Serie A!

Samo dvije minute nakon vodstva Stare dame ponovo se zatresla mreža Torina. Mandžukić je bio strijelac poslije centaršuta Miralema Pjanića kojeg je zakačio Ronaldo. Upravo zbog njegovog dodira lopte gol je poništen jer se nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

Rezultat se do kraja utakmice, u kojoj je Pjanić odigrao svih 90 minuta, nije mijenjao. Zmaj je za razliku od meča u Ligi prvaka na gostovanju kod Youg Boysa večeras bio na nivou, a dobra gluma Bellottija koštala ga je žutog kartona u 48. minuti susreta.

Pobjednik susreta između Intera i Udinesea, koji je odigran ranije danas, također je odlučen udarcem sa bijele tačke. Za minimalnu pobjedu Intera pogodio je Mauro Icardi.

Izvor:   Faktor

Faktor pratite putem aplikacija za Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook i Twitter. Zabranjeno je prenošenje sadržaja bez odobrenja redakcije. Kontaktirajte nas na [email protected]