Liga prvaka
Club Brugge otkinuo bod na Santiago Bernabeu, Shakhtaru puni plijen u Italiji
Club Brugge je odigrao poluvrijeme za pamćenje i na odmor otišao sa dva gola prednosti
01.10.2019. u 20:52

Real Madrid ni u drugom kolu grupne faze Lige prvaka nije uspio zabilježiti trijumf.

Kraljevi su u grupi A na Santiago Bernabeu remizirali protiv Club Bruggea rezultatom 2:2, a gosti na kraju mogu žaliti zbog ovakvog ishoda jer su prosuli dva gola prednosti.

Club Brugge je odigrao poluvrijeme za pamćenje i na odmor otišao sa dva gola prednosti, najviše zahvaljujući Emmanuel Dennis koji je bio strijelac u 9. i 39. minuti.

Nadu Realu da može izbjeći drugi poraz na startu grupne faze vratio je Sergio Ramos nakon pogotka glavom u 55. minuti. Gol defanzivca madridskog kluba je prvobitno poništen zbog ofsajda, ali je nakon konsultacije VAR-a arbitar pokazao na centar.

Belgijski tim je u 84. minuti ostao sa deset igrača na terenu, nakon isključenja Ruuda Vormera, kapitena tima koji je dva žuta kartona zaradio u razmaku od šest minuta.

Dvije minute kasnije Casemiro je nakon prekida poravnao na 2:2 i to je bio konačan rezultat.

Odigran je i meč drugog kola u grupi C, a Shakhtar je u Italiji nakon preokreta slavio protiv Atalante sa 2:1.