Kvalifikacije za Ligu prvaka
Ćivić asistirao, Ferencvaroš bez problema "preskočio" Tobol
Prvak Mađarske Ferencvaroš bez većih problema plasirao se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu prvaka.
13.07.2022. u 21:56

Ferencvaroš je u prvom kolu eliminirao kazahstanski Tobol pobjedom rezultatom 5:1 na stadionu u Budimpešti. Prvi meč okončan je bez pobjednika 0:0.

Bh. reprezentativci Adnan Kovačević i Eldar Ćivić igrali su od prve minute. Kovačević je zamijenjen u 83. minuti. Povremeni Zmaj Stjepan Lončar zaigrao je od 75. minute, a Muhamed Bešić nije prijavljen za utakmice prvog kola.

Ćivić je asistirao za vodeći gol koji je postigao Traore u 4. minuti. Isti igrač povisio je na 2:0 u 17. minuti, a nakon dva pogotka Traore je uknjižio asistenciju, a strijelac je bio Laidouni u 21. minuti.

Sergeev je u 23. minuti smanjio zaostatak Tobola, a u 74. minuti Bassey pogađa za 4:1, a isti igrač u sudijskoj nadoknadi postavlja konačnih 5:1.

Ferencvaroš će u drugom kolu snage odmjeriti sa Slovanom iz Bratislave.