Premiership
City i Liverpool nastavili utrku, debakl Chelseaja na Stamford Bridgeu
Manchester City i Liverpool nastavili su borbu za naslov prvaka u Engleskoj, dok je šokantan poraz doživio Chelsea.
02.04.2022. u 17:56

Liverpool je na Anfield Roadu rezultatom 2:0 pobijedio Watford.

Redsi su poveli pogotkom Dioga Jote u 22. minuti, a konačan ishod postavio je Fabinho pogotkom iz penala u 89. minuti.

Liverpool je igrao u ranijem terminu i barem privremeno je zasjeo na prvu poziciju, sve dok nova tri boda nije uknjižio Manchester City.

Tim Pepa Guardiole trijumfovao je na gostovanju kod Burnleya rezultatom 2:0, a sve je riješeno nakon prvog poluvremena.

De Bruyne je u 5. minuti matirao golmana Burnleya, a u 25. minuti je Gundogan uduplao vodstvo Cityja. Dvostruki asistent bio je Sterling.

Šokantno je poražen Chelsea na Stamford Bridgeu od Brentforda sa 4:1.

Čak četiri gola viđena su u razmaku od 12 minuta. Do vodstva je stigao Chelsea golom Rudigera u 48. minuti. Na 1:1 poravnao je Janelt u 50., a preokret gostima donio je Eriksen u 54. minuti, još jednom pokazavši da su problemi sa srcem iza njega.

Janelt je drugim golom na meču u 60. minuti osigurao trijumf Brentfordu, a za potpuni debakl Chelseaja pobrinuo se Wissa golom u 87. minuti.

Manchester City ima 73 boda i predvodi tabelu, a Liverpool je na drugoj poziciji s bodom manje. Chelsea na trećem mjestu ima 59, a četvrtoplasirani Arsenal 54 boda i utakmicu manje