Premier liga
City devet od devet protiv Bournemoutha u velikom jubileju Davida Silve
Veliki jubilej u dresu Građana legendarni španski veznjak obilježio je s dvije asistencije
25.08.2019. u 16:59

Manchester City zabilježio je drugu ovosezonsku pobjedu nakon što je s 3:1 slavio u gostima kod Bournemoutha, u čijem sastavu ponovo nije bilo Asmira Begovića.

U velikom jubileju Davida Silve, 400. nastupu u dresu Mancheester Cityja, gosti su do prednosti stigli već u 15. minuti polom Aguera. Minimalnu prednost Građani su imali sve do finiša prvog dijela, a potom je kapiten David Silva asistirao za Sterlinga, koji pogađa za 0:2.

Domaći tim je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena uspio smanjiti golom Wilsona na 1:2.

Veliki jubilej legendarni španski veznjak obilježio je još jednom asistencijom, ovoga puta je u 64. minuti proigrao Aguera koji postavlja konačnih 1:3 za ekipu Pepa Guardiole.

Bila je ovo deveta pobjeda Cityja nad Trešnjicama u devetom međusobnom susretu.