Hercegovački duel
Četiri gola na Policama: Leotar i Posušje podijelili bodove
Posljednja utakmica šestog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Leotara i Posušja završena je bez pobjednika (2:2).
25.08.2021. u 18:50

U duelu dva hercegovačka premijerligaša gosti su bili bolji tim u prvom dijelu susreta, a do vodstva su stigli u 23. minuti golom Tine Blaža Lauša.

Devet minuta kasnije već je bilo 0:2. Prednost gostiju duplirao je Luka Begić.

S dva gola viška Posušje je otišlo na poluvrijeme, no poslije svega dvije minute igre u nastavku Miloš Sekulović je smanjio prednost gostiju.

Rezultatski egal posljednjoj utakmici šestog kola PLBiH vratio je Asim Zec. Nekadašnji fudbaler Željezničara, Slobode i Zrinjskog pogodio je u 56. minuti utakmice.

Ovim remijem Trebinjci su prekinuli crni niz od tri vezana poraza, dok je Posušju ovo bio prvi ovosezonski remi.

U narednom kolu Posušje će na Mokrom Docu ugostiti Zrinjski. Ni Leotar neće dalje od Hercegovine, očekuje ih gostovanje kod Veleža.