Veliki uspjeh Fortune
Čelik nakon penala eliminisan iz Kupa ZDK
Fudbaleri zeničke Fortune danas su na pomoćnom terenu s umjetnom travom stadiona Kamberović polje savladali Čelik poslije boljeg izvođena jedanaesteraca.
12.08.2020. u 20:39

Nakon što je poslije 90 minuta rezultat glasio 2:2, Fortuna je imala više sreće u penal-lutriji u kojoj je slavila sa 5:4 i tako se plasirala u poludinale Kupa ZDK.

VEZANI TEKST - Velika podrška Robijaša na prvoj ovosezonskoj utakmici Čelika

Iako je utakmica bila zatvorena za publiku, skoro 1000 gledalaca, uglavnom navijača Čelika, pratilo je susret.

Nakon nekoliko prilika za Čelike, Fortuna je povela golom Kolića, što je bila prednost kojom se otišlo na poluvrijeme.

Na startu drugog dijela bivši premijerligaš je imao nekoliko dobrih prilika, no najboluju je imao u 63. minuti s bijele tačke. No, no udarac Žune odbranio je Bujak.

Za promašaj s bijele tačke Žuna se iskupio u 72. minuti kada je pogpodio za 1:1.

Sedam minuta prije kraja Kolić je drugim golom na meču donio novu prenost Fortuni. Ipak, Čelik je u četvrtoj minuti sudijske nadoknade uspio izjednačiti, i to s bijele tačke. Siguran izvođač bio je Popović.

Iako su u finišu utakmice uspjeli izboriti penale, fudbaleri Čelika su spuštenih glava napustili teren, jer je Fortuna bolje šutirala "sa kreča" i trijumfovala sa 5:4.