Bundesliga: Eintracht preokrenuo protiv Leipziga i izbio na treću poziciju

objavljeno: 19.02.2018. u 22:36

Utakmica koja je nosila epitet derbija 23. kola njemačke Bundeslige između Eintrachta i Leipziga okončana je pobjedom domaćina s 2:1.

Svi golovi pali su u prvom poluvremenu, a već u 13. minuti gosti, koji su do ovog susreta zauzimali treće mjesto, stigli su do vodstva. Strijelac je bio Augustin nakon asistencije Laimera.

Da igraju u jako dobroj formi, izabranici Nike Kovača potvrdili su u već sredinom prvog poluvremena. Prvo su u 22. minuti izjednačili rezultat pogotkom Chandlera, a samo četiri minute kasnije Boateng se pobrinuo za totalni preokret sastava iz Frankfurta.

Iz drugog poluvremena, koje je kasnilo zbog prekida koji su izazvali domaći navijači ubacivanjem teniskih loptica i papirnatih rolni, vrijedi izdvojiti prilike domaćih koje su propustili Da Costa u 57. i Heller u 67. minuti meča.

Nakon ove utakmice kojom je zaključeno 23. kolo Bundeslige, dva tima zamijenila su mjesta na tabeli. Eintracht je sada treći sa 39 bodova, dok je Leipzig peti s bodom manje u odnosu na večerašnjeg protivnika.